Kad cilvēks vēlas novērst no sevis apsūdzību vai sodu par kādu sliktu darbu, viņš saka, KA VAINĪGS IR KĀDS CITS!
Daudzi apgalvo, ka Kristus ir mainījis Dieva 10 baušļus, ka pietiek tikai ticēt un Viņu mīlēt, līdz ar to atļaujoties šos baušļus ignorēt.
Šādi cilvēki dara dvēseļu pretinieka darbu. Tie palīdz sātanam.
Jo sakot, ka Dieva 10 baušļi ir mainīti, tie apgalvo arī to, ka grēka vairs nav.
Apustulis liecina: “Es nebūtu pazinis grēka, ja nebūtu bijis bauslības” (Rom. 7:7). BEZ DIEVA 10 BAUŠĻIEM MUMS NAV IESPĒJAMS UZZINĀT, KA ESAM GRĒCINIEKI UN ESAM GRĒKOJUŠI.
“Zeme ir iedzīvotāju negodā likta, jo tie pārkāpuši bauslību, pārgrozījuši likumus un lauzuši kopš mūžīgiem laikiem noslēgto derību” (Jes. 24:5).
Dieva 10 baušļi ir mērs pēc kā vadās Dievs, kad tiesā pasauli.
“Viņš tiesās pasauli pēc likuma un tautas taisnībā” (Ps. 98:9).
Un, ja grēka vairs nav, tātad arī sātans ir nevainīgs un visi grēcinieki ir brīvi! Tad sanāktu, ka Dieva 10 baušļi ir bijuši nepilnīgi, ka Dievs bija kļūdījies, sātans pārkāpa Dieva nepilnīgos baušļus, kas bija grēks Vecajā Derībā, bet tad atnāca Kristus, mira pie krusta, lai šos baušļus atceltu! Vai tad Dievam ir dubultā grāmatvedība? Tas ir apbrīnojami, ka šie ļaudis, kas sevi dēvē par kristiešiem, nesaredz savu aplamību!
“Divējāds svars ir negantība Tā Kunga acīs, un viltīgi svaru kausi nav labi” (Sal. pam. 20:23).
“Pareizi svaru kausi un taisnīgs svars ir no paša Tā Kunga, un visi atsvari somā ir Viņa darinājumi” (Sal. pam 16:11).
“Un tomēr Israēla nams saka: Tā Kunga rīcība nav pareiza. – Vai tad tiešām Mani ceļi būs netaisni? Vai ne drīzāk jūsu ceļi, Israēla nams, nav netaisni? Tādēļ Es jūs ikvienu tiesāšu, Israēla nams, pēc jūsu ceļiem, tā saka Dievs Tas Kungs, atgriezieties, atsakieties no visiem saviem pārkāpumiem” (Ec. 18:29-30).
Vai tā būtu tā labā vēsts, ka Dieva baušļi ir mainīti? Tā būtu labā vēsts tikai sātanam un bauslības pārkāpējiem, kas tos iedrošinātu turpināt grēkot. Taču tā nav labā vēsts, jo tā nesaskan ar Dieva Vārdu.
Kristus ir miris pie Golgatas krusta tieši tādēļ, ka Dieva 10 baušļi nav atceļami!
“Grēka alga ir nāve,
bet Dieva balva ir mūžīga dzīvība Kristū Jēzū, mūsu Kungā” (Rom. 6:23).
Lai izglābtu cilvēku, kurš ir grēkojis pret šiem Dieva baušļiem, Kristum bija uz Sevi jāuzņemas grēcinieka nāve.
Tas bija vienīgais ceļš.
Ja cilvēka glābšana būtu bijusi iespējama ar Dieva likumu atcelšanu, tad Kristum nebija jāmirst pie krusta.
Dievs būtu varējis Savu likumu vienkārši atcelt, vai mainīt, Viņš būtu varējis sacīt: „Visiem piedodu!” un Kristum nebūtu jāmirst pie krusta. Viņš būtu varējis pasludināt Dieva likumus par nepilnīgiem un Dieva Dēlam nebūtu jācieš. Tomēr tā nenotika.
Dievs ir nemainīgs un nemainīgi ir arī Viņa likumi.
„Negrozāmi ir visi Viņa baušļi” (Ps. 111:7).
„Viņš tiesās pasauli pēc likuma un tautas taisnībā” (Ps. 98:9).
Kurš ir pirmais bauslības pārkāpējs? Tas ir Lucifers, kura sirdī radās pārkāpums. Ec. 28:13-15. Viņš pārkāpa 10. bausli, kad iekāroja sev Dieva vietu, 1. bausli, kas liedz turēt priekšā citus dievus, 5. bausli, kad atteicās godāt Dievu kā Tēvu, 6. bausli, kad kļuva par slepkavu, ienesot pasaulē nāvi, 3. bausli, kad, valkājot taisnības drēbes, apsūdz un nes pilnīgi citu garu.
Kad Lucifers tika padzīts no Debesīm, viņš iesāka kārdināšanas darbu pret cilvēku, lai to padarītu par savu līdzdalībnieku pārkāpumā. Tāpēc viņš iedvesmo cilvēku, ka grēks ir patīkams un pat labs. Pasaules filmu sižetos varoņu novirzīšanās no likuma un priekšrakstiem nes „laimīgas beigas”. Tomēr šis stāds nenes svētības un dzīvību, jo ir svešs: „Jo tu esi aizmirsis Dievu, savu Pestītāju, un neesi domājis par sava patvēruma klinti. Tādēļ tu gan ierīko jaukus dārzus un apstādi tos svešzemju vīnakokiem; tu liec tām dzīt atvases jau tai pašā dienā, kad tu tās stādīji, un liec saviem dēstiem jau nākamā rītā ziedēt, bet tomēr visa raža iznīks bēdu, rūpju un nedziedināmo sāpju laikā.” (Jes. 17:10-11).
Šo vīnakoku sakne ir indīga: „Jo viņu vīna koks ir no Sodomas vīna koka un no Gomoras laukiem; un viņu vīnogas ir indes ogas, un viņu ķekari ir rūgti.” (5. Mozus 32:32).
Grēks nespēj dot labus augļus. Bauslības pārkāpšana nekad nespēj atnest svētības un dzīvību. Čūska Ēdenē bija solījusi, ka tad, kad cilvēks būs ēdis aizliegtā augļa, tad „tā acis atvērsies”. Taču viss, ko viņi ieraudzīja, bija kailums. Viņi tika pievilti un aplaupīti!
Tādēļ nav jābrīnās, ka ir daudz cilvēku, kuri dara sātana darbu, lai pieviltu, sakot, ka Kristus esot atcēlis Dieva 10 baušļus vai tos mainījis. Šie cilvēki ir pat Baznīcās un sludina lielām auditorijām, pasaule viņos klausās, jo viņi tiem runā patīkamas lietas. Taču viņu gals ir galējā tumsībā.
„Jāturas pie bauslības un liecības! Ja nē, tad runātam vārdam neausīs rīta gaisma!” (Jes. 8:20). Lūk šie ir patiesības vārdi!
„ES ESMU īstais vīnakoks, un Mans Tēvs ir dārza kopējs.
Ikvienu zaru pie Manis, kas nenes augļus, Viņš noņem, un ikvienu, kas nes augļus, iztīra, lai tas jo vairāk augļu nestu.
Jūs jau esat tīri to vārdu dēļ, ko Es uz jums esmu runājis.
Palieciet Manī un Es – jūsos” (Jāņa 15:1-4).
A. P.