1947. g. 7. jūlijā uz adventistu Alūksnes draudzi devās daudzi viesi no Rīgas un apkārtējām draudzēm, lai piedalītos dievkalpojumā.
1947. g. 7. jūlijā mācītājs Pēteris Purmalis ieradās Alūksnē, kur kristīja piecas personas un vadīja vakarēdiena dievkalpojumu. Alūksnes draudzes palīgmācītājs Herberts Driķis tolaik vēl nebija iesvētīts, tādēļ ordinētā mācītāja ierašanās draudzē bija svarīgs notikums. Nākamajā dienā draudzes locekļi kopā ar viesiem devās uz svētbrīdi Jaunlaicenes kapu baznīcā, kur vadīja dievkalpojumu, urā piedalījās daudzi Alūksnes draudzes locekļi un viesi.
1947. g. 8. jūlija rītā pieci Rīgas viesi, to skaitā mācītājs Pēteris un Elīza Purmaļi, ev. darbiniece Erna Tormane, Adolfīne Viļumsone un Mirdza Ziemele ar autobusu devās atpakaļceļā uz Rīgu. Autobusam iegriežoties Smiltenē, nobraucienā no kalna tam pēkšņi pārstāja darboties bremzes, pie baznīcas laukuma tas iedrāzās kara laikā izdegušā mūra ēkā, mūris uzgāzās autobusam virsū, nogalinot 28 pasažierus, to skaitā arī piecus iepriekšminētos adventistus.
Dažus mēnešus pirms šīs traģēdijas, sēžot pie galda ar Rīgas 7. draudzes locekļiem, viņa sieva, domājot par vecumu un cilvēka mūžu, bija sacījusi: „Man ļoti gribētos, kaut mēs nekad nebūtu šķirti un Dievs mūs paņemtu abus kopā…”.
Šīs traģēdijas izmeklētāji pie bojā gājušajiem atrada rotoprinta pavairotus reliģiska satura materiālus un lieta tika nodota valsts drošības komitejas rīcībā. Sākās draudzes locekļu un dievkalpojumu apmeklētāju pratināšana, krājot liecības un lietišķus pierādījumus par Driķa misijas aktivitātēm. Tēlaini izsakoties, Herberta Driķa “kontā” strauji krājās iemesli viņa “biļetei” uz Sibīriju.
Visi pieci bojā gājušie adventisti 1947. g. 11. jūlijā tika apbedīti Rīgā, Meža kapos.
Taču Driķis ticībā, ka Dievs nepielaidīs ļaunumu Viņa darba darītājam, evaņģelizācijas darbu izvērsa vēl intensīvāk. Bija ieguldīta enerģija literatūras tulkošanā, pavairošanā ar rakstāmmašīnu un ar paštaisītu rotoprintu. Tika izgatavoti un lietoti uzskates līdzekļi mazo un pieaugušo draudzes locekļu Bībeles apmācīšanai, sabatskolai un evaņģēlija sludināšanas misijā.
Trešdienā, 1948. g. 23. jūnijā, Herbertu Driķi, izsauca uz Alūksnes rajona Izpildkomiteju, kur viņu arestēja.